Onjuist gebruik Roundup leidt tot korting bedrijfstoeslag
Bij een veldcontrole in juni 2010 constateerde de Algemene Inspectiedienst (AID) dat bij enkele sloottaluds grenzend aan een perceel met aardappelen de vegetatie was afgestorven. De AID vermoedde dat gebruik was gemaakt van het gewasbeschermingsmiddel Roundup, terwijl in de gebruiksaanwijzing van dit middel staat dat niet op sloottaluds mag worden gespoten. Het vermoeden werd bevestigd na analyse van de vegetatie in een laboratorium. De akkerbouwer kreeg vervolgens een korting van 3% op zijn bedrijfstoeslag opgelegd.
Beroep CBB
In het beroep voor het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBB) stelde de akkerbouwer dat hij uitsluitend de landbouwgrond gehuurd had en niet de sloottaluds. Het CBB ging er echter van uit dat de taluds onderdeel uitmaakten van het gehuurde landbouwperceel, omdat het perceel aan meerdere zijden begrensd werd door sloten en ook in het midden van het perceel een watergang lag. Ook de stelling van de akkerbouwer dat hij het middel niet zelf had gebruikt, dan wel een derde een opdracht daartoe had gegeven, baatte hem niet.
Oordeel CBB
Volgens het CBB is een eigenaar/beheerder verantwoordelijk voor gedragingen die op zijn bedrijf plaatsvinden. Vast stond dat de akkerbouwer het perceel op de peildatum 15 mei 2010 in gebruik had. Hij was daarom het gehele jaar verantwoordelijk voor dat perceel, ook al had hij het perceel pas vanaf april 2010 gehuurd.
Reacties
Er nog zijn geen reacties.
Uw reactie
Reageren? Deel hier uw mening. Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Gerelateerd nieuws
Europese Centrale Bank stimuleert kredietverlening aan MKB bedrijven.
3 mei 2013 · 0 reactiesECB verlaagt rente naar 0,5 procent.
3 mei 2013 · 0 reactiesMededelingsplicht bodemzaken voor houders pandrecht.
24 april 2013 · 0 reactiesLagere korting toeslagrechten in 2012
5 juni 2012 · 0 reactiesVernietigen grasland, wat is nu toegestaan?
23 mei 2012 · 0 reacties



