Check uw bemestingsplan
Bedrijven die deelnemen aan derogatie dienen jaarlijks voor 1 februari een bemestingsplan op te stellen. Wijzigingen moeten binnen 7 dagen in het plan worden doorgevoerd. Het gaat dan vooral om wijzigingen in het bouwplan of een hogere veebezetting.
Wijzigingen
Het aanbrengen van noodzakelijke wijzigingen wordt in de praktijk vaak vergeten. Ga daarom met behulp van de Gecombineerde opgave na of het plan aangepast moet worden. Denk daarbij ook aan het opnemen van scheurmonsters bij de vernietiging (scheuren) van grasland. Let er verder op dat de fosfaattoestand van de percelen opgegeven moet zijn bij de Gecombineerde opgave, om in het bemestingsplan te mogen rekenen met een hogere fosfaatgebruiksnorm voor percelen met een lage of neutrale fosfaattoestand (PAL-waarde lager dan 51 of PW-waarde lager dan 56).
Afvoer of aanvoer van mest
Het is nu ook een goed moment om na te gaan wat de stand van zaken is met betrekking tot de afvoer (of aanvoer) van mest. Kijk niet alleen naar de hoeveelheid aan- of afgevoerde mest, maar ook naar de gehalten aan fosfaat en stikstof. In de praktijk blijkt regelmatig dat de gehalten aanzienlijk afwijken van de gehalten waarmee in eerste instantie in de prognose rekening is gehouden.
Reacties
Er nog zijn geen reacties.
Uw reactie
Reageren? Deel hier uw mening. Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Gerelateerd nieuws
Countus sponsort MM Culinair
16 mei 2013 · 0 reactiesGreen Drinks bij Countus Emmen
8 mei 2013 · 0 reactiesMededelingsplicht bodemzaken voor houders pandrecht.
24 april 2013 · 0 reactiesCountus nieuwe sponsor Toerclub Nieuwleusen
22 april 2013 · 0 reactiesAfsluiting praktijknetwerk Duurzame Voerproductie
11 februari 2013 · 0 reacties


