Nieuws
4 mei 2012

Groepshuisvesting drachtige zeugen verplicht per 1 januari 2013

Vanaf 1 januari 2013 mogen er geen drachtige zeugen meer in individuele huisvestingssystemen aanwezig zijn, met uitzondering van de dek- en kraamstal. De staatssecretaris van Economische Zaken, Landbouw & Innovatie (EL&I) heeft aangegeven vast te houden aan deze datum.

Inventarisatie PVV
Uit een inventarisatie door het Productschap Vee en Vlees (PVV) blijkt dat diverse zeugenhouderijbedrijven nog volop bezig zijn met vergunningprocedures. Het ministerie van EL&I heeft daarom gemeenten en provincies gevraagd, waar mogelijk, mee te werken aan een snelle doorloop en afronding van vergunningen.

Let op: deelname stoppersregeling mogelijk!
Er bestaat voor zeugenhouders de mogelijkheid om deel te nemen aan de zogenaamde stoppersregeling van het Actieplan Ammoniak. De stal hoeft dan tot 2020 niet geheel aangepast te worden om te voldoen aan de ammoniakwetgeving, maar met andere maatregelen moet een even grote emissiereductie bewerkstelligd worden. Deze stoppersregeling en andere overgangstermijnen in het kader van het Actieplan Ammoniak hebben echter geen invloed op de termijn waarop drachtige zeugen in groepen moeten worden gehuisvest..

Bron: Ministerie van Economische Zaken

Deel dit berichtvia e-mail





Reacties

Er nog zijn geen reacties.

Uw reactie

Reageren? Deel hier uw mening. Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.